Bestyrelsen


Formand
Anne Villumsen
tlf: 30 33 02 23
anne@kifgs.dk

Næstformand
Kathe Hye Nissen-Rytter
tlf: 20 73 91 71
kathe@kifgs.dk

Bestyrelsesmedlem
Ása Vilborg Hallgrimsdóttir

asa@kifgs.dk

Bestyrelsesmedlem
Hanne Hye Nissen
tlf: 21 74 70 74
hanne@kifgs.dk

Kasserer
Vivi Winsløw
tlf: 40 95 15 83
vivi@kifgs.dk

Bestyrelsesmedlem
Anne-Mette Grønfeldt
tlf: 23 80 77 60
anne-mette@kifgs.dk

Bestyrelsesmedlem
Emil Seerup
emil@kifgs.dk

Bestyrelsesmedlem
Helle Winsløw
tlf: 20 99 57 89
helle@kifgs.dk

Velkommen til KIF Gymnastik & Spring

Vi er en gymnastik- og spring forening med over 700 medlemmer fordelt i alderen 1½ til 96 år på et af vores næste 20 hold. Vi tilbyder alt fra familie- til ældregymnastik , parkour, zumba, akrobatik og springhold helt fra børnehave til opvisningshold. Læs mere under holdbeskrivelser. Vi træner til dagligt i Koldinghallerne, hal 2, som har nedsænkede trampoliner, hæve/sænke madrasser og løsskumgrav – til stor glæde for alle vores hold.

Vores vintersæson løber fra august til marts, med sommerspring for nogle af de lidt ældre hold – læs mere under tilmelding/kontingent.

KIF Gymnastik & Springs formål er at skabe og stimulere interesse for gymnastik og spring af enhver art, hvor der er plads til alle. Vi bestræber os i at være en forening med alsidighed i tilbuddene og skaber trygge rammer for både gymnaster og instruktører, hvor sikkerhed og uddannelse af instruktører er i højsæde.

Vi glæder os til at byde dig velkommen til en skøn forening, med mottoet:

"Idræt for sundhed og glæde"

På bestyrelsens vegne
Anne, Vivi, Kathe, Anne-Mette, Ása, Helle, Emil og Hanne

| KIF gymnastik og Spring |